Kdo jsme

Poznej sebe. Poznej nás. 

doc. PhDr. RNDr. Ing. Jana Jaklová Dytrtová, Ph.D.


Jana Jaklová Dytrtová vystudovala fyzikální chemii, biologii a výtvarnou výchovu na Univerzitě Karlově a lesnickou a zemědělskou chemii na České zemědělské univerzitě. V roce 2018 se habilitovala v oboru kinantropologie. V současné době působí na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK jako vedoucí týmu biochemicko-genetické markery. Zaměřuje se na studium Biomárkrů v kinantropologii. Zajímá se o zdraví-prospěšný pohyb a jeho optimalizaci nejen v rámci menstruačního cyklu, trvale udržitelné zdraví populace a vliv potravinových suplementů.​

Ráda tančí a maluje. Snaží se svou vědeckou problematiku popularizovat nejen při výuce.

.

Mgr. Vendula Soukupová


Maminka dvou synů. Vyučující na UK FTVS  na katedře gymnastiky (aktuálně na mateřské dovolené) - zaměřující se převážně na základní gymnastiku, kondiční gymnastiku a gymnastiku pro APTV. Studentka doktorského studia oboru kinantropologie na UK FTVS. Bývalá vrcholová sportovkyně v OCR (extrémní překážkové běhy). Již 16 let se věnuje a pravidelně vzdělává ve zdravotním a kondičním cvičení pro širokou veřejnost, které navštěvují převážně ženy. Z profesních i osobních sportovních zkušeností se rozhodla věnovat výzkumu, který se zaměří na pohybové aktivity pro ženy z hlediska jejich cyklu.

Bc. Vendula Pánková


Vendulka vystudovala filologii - obor angličtina-francouzština, ale už na vysoké škole se začala věnovat orientálnímu a indickému tanci, ke kterému se postupně přidávaly akreditované kurzy vědomého pohybu, prožitkového tance, zdravotního a rehabilitačního cvičení, Školy pánevního dna, cvičení dle Mojžíšové, somatické koučování a zkoumání souvislostí v těle i jeho propojení s duší.S ženami pracuje už více než 15 let a jako specialistka na zdravé pánevní dno celostním přístupem a ženská témata, která s ním souvisí, pomáhá ženám k menstruaci bez bolesti, pochopení a využití poznatků o menstruačním cyklu v praxi, k úlevě od endometriózy, prevenci inkontinence, podpoře otěhotnění, lepší péči po porodu a potěšení z intimity. Ráda bourá přežitá tabu, propojuje hlavu a tělo, myšlení i emoce a vědecké poznatky ověřuje v praxi. Učí ženy lépe se vnímat a hýbat se zdravě a s radostí v každém věku i konfekční velikosti.

www.vendulka.eu

www.menstruacebezbolesti.cz

MSci Tereza Hybská


Tereza vystudovala "Sports and Exercise Science with IP" na univerzitě ve skotském Aberdeenu, kde se poslední roky svého studia věnovala tématu vlivu ženské fyziologie na sportovní výkonnost. Je nastávající studentkou doktorského studia oboru kinantropologie na UK FTVS. Pracuje v Centru Sportovní Medicíny, kde kromě práce v zátěžové laboratoři pracuje na projektech v oblasti ženského sportu.
Ráda sportuje, věnuje se zejména běhu, turistice, a plavání.

Ishak Kovač


Vystudoval chemii v Bosně a Hercegovině a analytickou chemii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2023 získal doktorát v oboru analytická chemie se zaměřením na biologicky aktivní látky. V současné době pracuje na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy jako člen týmu biochemických a genetických markerů.

Odborně se zaměřuje na studium biomarkerů v kinantropologii a interakci doplňků stravy s mikronutrienty.

Je ženatý a věnuje turistice a četbě knih.

Bc. Karolína Jelínková


Karolína Jelínková je studentkou magisterského studia Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze se specializací na Aplikované sportovní vědy. V letošním roce úspěšně absolvovala studium bakalářského oboru kondiční trenér na FTVS a dále pokračuje ve studiu magisterském s tématem: " Změny tělesného složení během čtyř fází menstruačního/ovulačního cyklu". ​

Ráda hraje tenis a věnuje se trénování dětí.

Svým výzkumem a vědecnou činností na fakultě se zaměřuje na výživu a fitness pro ženy. 

Bc. Eva Musilová

Studentka navazujícího magisterského studia UK FTVS ve studijním programu Učitelství tělesné výchovy pro střední školy se sdruženým studiem Učitelství matematiky pro střední školy na MFF. Celý život se věnuje dětem, začínala jako lektorka plavání pro děti a v dětské tělocvičně, v současné době má na starost plavecký oddíl, mladé atlety a je kondiční trenérkou univerzitního hokeje.

Dlouhodobě se zajímá o problematiku menstruačního cyklu zejména v prostředí vrcholového sportu se snahou o jeho pečlivou evidenci v tréninkových denících.

PhDr. Pavlína Vostatková


Je bývalou reprezentantkou v atletických sportovních disciplínách na 100 a 200 m. Dodnes také patří mezi nejrychlejší ženy v historii české atletiky. V roce 2016 absolvovala magisterské studium Tělesná výchova a sport na UK FTVS a v současnosti dokončuje doktorskou práci na téma "Utilizace laktátu při zatížení v kontextu genetických dispozic". Vedle výzkumu faktorů, které ovlivňují a limitují sportovní trénink, zaměřuje svoji odbornou pozornost také na historii ženské atletiky. Vyučuje na katedře atletiky, sportů a pobytu v přírodě UK FTVS. Ve své trenérské praxi se dlouhodobě věnuje tréninku mládeže a je aktivní členkou metodické komise Českého atletického svazu.

Naše pracoviště

UK FTVS

José Martího 269, 162 52 Praha 6

menstruacnicyklus@ftvs.cuni.cz

Menstruační cyklus

menstruacni.cyklus