Náš výzkum

Buď jeho součástí

Výzkum postupuje dále. V období leden-květen 2023 proběhla první část výzkumu, která se nyní vyhodnocuje a připravuje k publikaci. Jarní měření nám vytvořilo základ pro další část našeho projektu.

Jelikož jsme trochu průkopníci ve výzkumu daného tématu, stále narážíme na spoustu komplikací, které musíme za pochodu řešit. Proto jsme jarní měření ukončili, vymysleli nový design studie, který je vylepšený, jiný, opět velmi atraktivní a hlavně potřebný. 

Proto se neváhejte přihlásit do další fáze testování.


Měření srdeční variability pomocí mySASY

Menstruační cyklus má na naše tělo mnoho různých účinků. Kromě změn nálady, únavy a bolestí hlavy může do jisté míry ovlivnit i sportovní výkon, regeneraci po sportu a adaptaci naň.


Cílem našeho výzkumu je lépe porozumět vlivu menstruačního cyklu a příslušných hormonů na změny v adaptaci, regeneraci a připravenosti na nový den po fyzické a psychické zátěži předchozího dne. Tímto výzkumem chceme ženám pomoci lépe a efektivněji poznat reakce jejich těla.


Výzkum probíhá v rámci Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy pod vedením vzdělaných žen, které samy touží získat odpovědi na nezodpovězené otázky. Výzkum bude rozdělen do dvou fází, pilotní fáze (říjen-prosinec 2023) a hlavní fáze (leden-březen 2024). Pokud se přihlásíte do konce října 2023, budete zařazeni do pilotní fáze projektu.


Pokud vás toto téma zajímá, rádi sportujete a jste fyzicky aktivní, zajímáte se o vědu a rádi byste lépe porozuměli fungování svého těla, jste na správném místě.

Chci se zapojit do výzkumu!


Nejprve prosím vyplňte dotazník: ZDE


Po vyplnění dotazníku od nás obdržíte e-mail s podrobnými informacemi o průběhu a místě výzkumu.

 


Výzkum je určen pro ženy:

  • ve věku 18-45 let

  • s pravidelným menstruačním cyklem

  • užívající hormonální antikoncepci (po dobu nejméně 3 měsíců)

  • které rády cvičí a jsou fyzicky aktivní


Proces výzkumu:

  • Vyplnění dotazníku

  • Osobní účast na Fakultě tělesné výchovy a sportu na začátku a na konci výzkumu, kde vás proškolíme, zapůjčíme vám hrudní pás mySASY, změříme složení vašeho těla na přístroji InBody a vaši fyzickou zdatnost spolu s vitální kapacitou plic.

  • Každodenní ranní měření pomocí přístroje mySASY (doba trvání 4 min.).

  • Denní dotazník o výsledcích měření s přístrojem mySASY (délka trvání 4 min.)


*Každé měření od nás obdržíte malý dárek.